neděle 16. května 2010

Ředěná Nova aneb Kolik toho diváci snesou

Nova nenápadně spustila testování svých diváků. Nedávno jsem na tomto blogu psal o schovávané s krimi seriálem Expozitura. Tentokrát šáhla česká televizní jednička na své dva seriály, které si stačily vybudovat pevné divácké jádro.

První byla na řadě Kriminálka Anděl. Jsem toho názoru, že tento seriál má kolísavou kvalitu, přesto je tím nejlepším, co v současnosti televize nabízejí. Avšak Nova začala premiérové díly prokládat staršími kusy a nakonec jeho vysílání zastavila úplně a nahradila jej německým MacGyverem, který se prohání po dálnicích.

Nyní se dostalo i na Comeback. Tento sitcom, který se jako první u nás snaží pochopit princip tohoto žánru a pomalu svou kvalitou roste, má fanouškovskou základnu snad ještě širší. I tito fandové nyní musí skousávat reprízované kusy místo nových premiér. Ještě chvíli a na Novu se vrátí staří strašní Nováci.

Podle vyjádření z Novy se čeká, až bude lépe a cena reklamního prostoru se zvýší. Je-li to dobrá strategie, nedokážu posoudit, ale ekonomický sešup, který postihl Novu, bude asi výraznější, než na veřejnost proniká.